اصلیصنایع الکترونیکفناوری های نوینمحصولات دانش بنیان

265-پايشگر درگاهی پرتو گاما

یکی از دستاوردهای علمی وفنی جمهوری اسلامی ایران پایشگر درگاهی پرتو گاما در دو مدل پرسنلی وکامیونی است که توسط یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه سیستم‌های الکترونیک هسته‌ای طراحی وتولید گردید.

پایشگر درگاهی مدل پرسنلی:

از این پایشگر براي بازرسي افراد و تجهيزات از حيث وجود مواد پرتوزا جهت ورود وخروج در مراکز بیمارستانی، صنعتی، تاسیسات هسته ای، مرزها، گمرکات و… وکنترل آلودگي افراد شاغل در صنايع هسته­ اي وآلودگی افراد وتجهيزات در سوانح پرتوي استفاده می شود.

اين پايشگر از درگاه دو ستوني با طراحي ماژولار برخوردار است و سيستم اعلام هشدار آن نيز به صورت صوتي و نوري در نظر گرفته شده است. محدوده آشكارسازي اين پايشگر ۱/۸ متر ارتفاع و ۱ متر عرض است. 

پایشگر درگاهی کامیونی: 

از پايشگر درگاهي مدل كاميوني نيز براي بازرسي عبور و مرور وسايل نقليه سبك و سنگين از جهت وجود مواد پرتوزاي گاما، ايكس و كنترل آلودگي در مرزها، گمركات و مبادي ورودي و خروجي كاميون ها به كشور،كنترل ورودي و خروجي تاسيسات هسته اي،كنترل ورود و خروج مواد اوليه و تجهيزات به صنايع از طريق كاميون و كانتينر، كنترل آلودگي بارها و تجهيزات سنگين در سوانح پرتويي و كنترل بار آهن قراضه و مواد اوليه ورودي به صنايع فولاد و معدن استفاده می شود.

پايشگر درگاهي مدل كاميوني از درگاه استاندارد دو ستوني خودرويي يا طراحي ماجولار برخوردار است، براي انواع خودروهاي سبك و سنگين (حداكثر عرض ۴/۵ متر و حداكثر ارتفاع ۵ متر)قابل استفاده است. سیستم اعلام هشدار آن نیز صوتي و نوري در صورت تشخيص آلودگي و قابليت اتصال علائم راهنمايي و رانندگي (راه بنده درخواست مشتري) را دارد و قابليت اتصال دوربين جهت عكس­برداري از خودروهاي عبوري (پلاك) از درگاه نيز براي اين پايشگر طراحي شده است.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا