اصلیمحصولات دانش بنیان

262-مه‌پاش حرارتی

در پی شیوع بیماری کرونا و ضرورت ضدعفونی معابر و اماکن عمومی مهندسان و متخصصان ایرانی بر آن شدند تا از دستگاه سم پاشی گلخانه ای وباغ ها استفاده دیگری کنند.

در همین راستا متخصصان اقدام به طراحی جدیدی از دستگاه مه پاش یا فوگو حرارتی که قابلیت مه پاشی تا 25 متر و تجزیه ذرات محلول ضدعفونی تا 20 میکرون را دارد، نمودند.

گفتنی است سری جدید این دستگاه ها با موتوری قوی تر ومخزنی بالغ بر 2 هزار سی سی و همچنین خدمات پس فروش و گارانتی نسبت به نمونه خارجی آن روانه بازار مصرف شده است که بر این اساس در سری جدید فوگو حرارتی ساخت ایران مه مدت زمان بیشتری در فضا معلق می ماند و مساحت بیشتری را تحت پوشش قرار خواهد داد.

بیشتر بخوانید

فوگر حرارتی یا مه‌پاش دستگاهی برای سم‌پاشی باغ و گلخانه است که برای ضدعفونی معابر و اماکن عمومی نیز به کار می‌رود.  بعد از شیوع کرونا در کشور نهادهایی چون ارتش و آتش‌نشانی برای ضدعفونی اماکن و معابر عمومی از این دستگاه استفاده می‌کردند.  سری اول فوگر حرارتی  قابلیت مه‌پاشی تا ۲۵ متر را دارد و ذرات محلول ضدعفونی‌کننده  را به اندازه ۲۰ میکرون درمی‌آورد. بدین ترتیب مه مدت زمان بیشتری در فضا معلق می‌‌ماند و مساحت بیشتری را پوشش می‌دهد. این دستگاه محلول ضدعفونی‌کننده را به اندازه‌ای ریز می‌کند که در خاک نفوذ نمی‌کند، بنابراین به گیاهان آسیب نمی‌رساند. مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به این که سری‌های جدیدی از این دستگاه به‌زودی وارد بازار می‌شوند، گفت: نمونه‌های جدید دستگاه فوگر حرارتی موتور قوی‌تر و قدرت مه‌پاشی بیشتری دارد، حجم موتور آنها هزار تا ۲ هزار سی‌سی است،  فضای بیشتری را پوشش می‌دهد و قابل‌نصب روی خودرو هستند. قیمت نمونه چینی ۲۸ میلیون تومان و نمونه آلمانی ۳۵ تا ۶۰ میلیون تومان است. در حالی که نمونه داخلی ۱۳ میلیون تومان قیمت دارد و علاوه بر این مشتری می‌تواند از گارانتی و خدمات پس از فروش هم استفاده کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا